10.3.13

Mad Men


Serial- fenomen. Zapoczątkował modę na vintage, to dzięki niemu Lana Del Rey wypłynęła. Również za jego sprawą noszę okulary w stylu późnych lat '50, a tapety w graficzne wzorki przeżywają swój renesans. 

MM dzieje się w czasach, kiedy sekretarki były traktowane na równi z pracownicami domów towarzyskich, a ilość papierosów spalonych każdym odcinku sprawia, że... Ok, nic się nie dzieje, ale dosyć mocno zwracam na to uwagę:)

W Mad Menie istnieje bardzo wyraźny podział. Na twardy, bezkompromisowy, niebezpieczny męski świat i naiwny, trudny, uległy świat kobiet. 
Tylko chłopcy mogą się bawić samochodami i biegać w brudnych ubraniach. Dziewczynki muszą być grzeczne, wyprostowane, uśmiechnięte i eleganckie.

Początek lat '60 to czas, kiedy wszystkie podziały powoli się zacierają. Sekretarki awansują na copyrighterów, aspiracje idealnych żon sięgają trochę dalej, niż furtka ich idealnego domu na przedmieściach, a czarnoskóre kobiety zaczynają być kimś więcej, niż gosposią. 


Mad Men to skrzyżowanie Żon ze Stepford z twardym światem nowojorskiej agencji reklamowej. 
To kawałek historii przedstawiony za pomocą spotów reklamowych, plakatów, reklam telewizyjnych i bohaterów popkultury. Jesteś jak elegancka Jacky, czy seksowna Marylin? To jedno z haseł reklamowych bielizny, wymyślone przez pracowników agencji Sterling Cooper


A Ty? Jesteś jak Jacky, czy Marylin?;) 1 komentarz:

Dodaj komentarz:)