21.2.13

Gra o TronA właściwie Pieśń Lodu i Ognia Georga R. R. Martina. Gra o  tron to tytuł pierwszego tomu (jeszcze niedokończonej) siedmioczęściowej sagi.
Jest to zdecydowanie moja ulubiona książka fantasy (chyba jedyna jaką czytałam;). Przyznaję- najpierw obejrzałam serial, później dopiero wzięłam się za książki. I nie żałuję;)

Jakiś czas  temu, z powodu mnóstwa wolnego czasu, wciągnęłam się w oglądanie seriali (o tym najprawdopodobniej powstanie notka;). Grę o Tron oglądałam dosłownie bez przerwy. Dawno nie widziałam tak dobrej produkcji.

Cała opowieść ma miejsce w Siedmiu Królestwach, świecie podobnym do średniowiecznej Europy. Tutaj jednak pory roku mogą trwać lata, wierzy się w istnienie smoków i magii, a kazirodcze związki nikogo nie dziwią.

7 królestw, 9 rodów, jeden Żelazny Tron. To o niego toczy się walka. Każdy ma swoje powody, by na nim zasiąść. I jest gotowy zrobić wszystko, by dopiąć swego.

Jest tu mnóstwo intryg, sojuszy, morderstw... Wszystko, by zdobyć cel.

Bohaterowie są bardzo barwni, każda postać jest niezwykle intrygująca. Mamy tu sadystycznego króla- nastolatka z nieograniczoną władzą, nieprzyzwoicie inteligentnego i obficie korzystającego z życia karła, waleczną dziewczynkę, która wolałaby być chłopcem, bękarta, który żył w cieniu swojego "prawego" rodzeństwa, średniowieczną barbie, która zbyt późno zdała sobie sprawę z tego, w jak fatalnym jest położeniu i bliźnięta, które nie pałają do siebie wyłącznie miłością braterską.

Książka, tak samo jak ekranizacja, wciąga niesamowicie. Co tu dużo mówić... Polecam!:)7 komentarzy:

 1. Ani nie oglądałam, anie nie czytałam ... Ale widzę, że warto :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Chyba by mi się spodobała, ale najpierw muszę przeczytać "Grey'a " ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. parę dni temu sobie wypożyczyłam :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Monique, daj znać, jak Ci się podobało:)

  OdpowiedzUsuń
 5. nie oglądałam, ani nie czytałam ..
  ale zaciekawilaś mnie ;)

  OdpowiedzUsuń
 6. Również nie czytałam ani nie oglądałam, jednak to raczej nie moja tematyka :)

  OdpowiedzUsuń
 7. książka i serial są świetne i w pełni się z tobą zgadzam, trudno się w tym nie zakochać<3

  OdpowiedzUsuń

Dodaj komentarz:)